Maatwerk voor kandidaten bij Sens Gezondheidszorg

Datum: 23 juni 2025

Maatwerk voor kandidaten bij Sens Gezondheidszorg

“Het is niet de vraag of, maar hoe we mensen laten bewegen.”

Samen met werkgevers kijken we wat nodig is om een match te laten slagen en kandidaten een veilige werkplek te bieden. Een werkgever die kijkt naar talent: wat is er juist wél mogelijk. Bij Sens Gezondheidszorg werken ze vanuit deze gedachte.

Jori Vromans, mede-eigenaar van Sens Gezondheidszorg, denkt graag mee in deze trajecten en zorgt ervoor dat mensen met een baanindicatie op een warme en veilige werkplek terecht komen nadat een match gemaakt is. Hij vertelt hierover: “Ons werk is subacuut, waardoor we de ruimte hebben om de tijd te nemen. Vanuit ons oogpunt, als therapeuten, zijn we heel erg benieuwd waar de gezonde grens ligt qua belastbaarheid, maar ook waar we persoonlijke groei kunnen behalen. Wat kunnen de kandidaten wél en hoe kunnen wij dat in ons functieprofiel schuiven. Dat is een leuk vraagstuk om mee bezig te zijn.”

Woon-werkafstand overbruggen

Voor een van de medewerkers van Sens is vorig jaar, vanuit Dichterbij dan je Denkt, een e-bike beschikbaar gesteld om zo de afstand naar werk te overbruggen. Inmiddels is de e-bike overgenomen en heeft Sens deze vergoedt. “Voor deze medewerkers is het, gezien haar chronische diagnose, belangrijk om fysiek actief te blijven. Als gezondheidscentrum helpen en adviseren we haar hierin. Het is niet de vraag of, maar hoe we mensen laten bewegen. Voor haar bood de e-bike een perfecte uitkomt: het overbrugt de afstand naar werk én het houdt haar fit! Dat sluit naadloos aan bij onze visie.”

Meerdere voordelen

“Naast dat we het op de eerste plaats natuurlijk prachtig vinden dat we werkplekken kunnen bieden aan mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt, heeft het meerdere voordelen. Een administratieve baan in de gezondheidszorg is in de huidige tijd met afnemende zorgkostenvergoedingen voor MKB-gezondheidsbedrijven vaak erg duur om te creëren. De loonkostensubsidie maakt het voor werkgevers financieel interessant en zorgt ervoor dat je op een andere manier invulling kunt geven aan vacatures of functies. Wij vinden het mooi om op deze win-win manier te investeren in werknemers.”