Op ieder moment een tolk bij de hand

Datum: 24 juni 2025

Vasco Translator - Baanbrekers

Op het Startpunt bij Baanbrekers komen medewerkers dagelijks in aanraking met kandidaten die de Nederlandse taal onvoldoende beheersen. Sinds ruim een half jaar werken de diagnosecoaches met de Vasco Translator.

Vasco Translator

De Vasco Translator is een apparaat dat het mogelijk maakt om snel en makkelijk een gesprek te voeren met een anderstaligen zonder tussenkomst van een tolk. Het werkt kostenbesparend en kan in combinatie met een taalcursus ingezet worden om anderstaligen sneller aan het werk te helpen.

Baanbrekers

“Dagelijks werken wij met verschillende mensen die de Nederlandse taal niet goed spreken. Voor het toelichten van praktische zaken maken wij gebruik van de Vasco Translator. Het vervangt natuurlijk geen tolk, maar je hebt wél een vertaalapp op zak. Met behulp hiervan krijgen we praktische zaken beter uitgelegd. Bij zwaardere of inhoudelijkere gesprekken is een tolk wel noodzakelijk.” De Arabische taal steekt er op dit moment met kop en schouders bovenuit; daarna volgt de Poolse taal.

Het vertaalhulpmiddel biedt voor anderstaligen en Baanbrekers een uitkomst in de eerste stap naar werk.